Už viac ako 25 rokov riešime Váš problém s výmenou alebo opravou autoskla
Centrála Bratislava telefon 0910 453 214
Ako prebieha výmena čelného skla?


Odpoveď: Výmena skla je podstatne pracnejšia aj časovo náročnejšia než jeho oprava. V interiéri je potrebná demontáž dielov ako napríklad spätného zrkadla a hlavne častí čalúnenia, ktoré pokrývajú jeho rám. Zvonku karosérie si práce vyžadujú odstránenie stieračov a plastov pod stieračmi, aby bol docieleny lepší pristup k čelnemu sklu. Následne sa okno vyreže z vrstvy lepidla v ráme špeciálnym tenkým drôtom. Pred inštaláciou nového skla je vždy potrebné v prvom rade odstrániť zvyšky starého lepidla. V ďalšom kroku sa na lepiacu plochu na okno aj na jeho rám nanesie podkladová vrstva (primer+aktivator) a potom sa už aplikuje špeciálne lepidlo. Na záver potom možno namontovať späť rôzne lišty, časti obkladu a prípadne iné karosárske diely.Lepidlo musí vždy schnúť asi jednu až tri hodiny, počas ktorých s autom nemožno hýbať. Spoj je plne únosný až zhruba po 24 hodinách. Dovtedy okno nemôže byť zaťažené spôsobom, pri ktorom sa na naň prenášajú akékoľvek väčšie napätia. Auto sa nemá dvíhať, na vozidlovom ani servisnom zdviháku, vodič by sa mal vystríhať parkovania jednou stranou na chodníku, či návštevy umývacej linky. V opačnom prípade hrozí netesnosť spoja.

Ako postupovať pri poistnej udalosti - výmena/ oprava pošdodeného autoskla?


Odpoveď: Poistnú udalosť treba nahlasit buď telefonicky alebo vypisanim tlačiva u nas na pobočke. Obhliadku poškodeného autoskla vykonávajú tesne pred samotnou výmenou priamo naši zamestnanci Autoskla H&D. Ak máte havarijné poistenie,zaplatite u nás len spoluucast a zvyšok uhradí poistovňa. Ak škodu riešite zo zákonného poistenia, treba u nás zaplatiť výmenu zaplatiť a poistné plnenie Vám po uznaní škody príde z poistovňe na Váš účet.

Aký rozmer / rozsah poškodenia je možné opraviť?


Odpoveď: Nie vždy je potrebné okno vymeniť, často je možná aj jeho oprava. Musia však byť splnené isté podmienky. Zakaždým ale možno uvažovať iba o vrstvenom skle, teda takom, ktoré sa skladá z dvoch vrstiev, medzi ktorými je priehľadná plastová fólia. Opraviť možno len také škody, ktoré zasiahli iba vonkajšiu vrstvu skla, pričom defekt zároveň nemôže byť väčší než je približne 2-eurová minca. Okrem toho musí byť poškodenie minimálne 10 cm od okraja a nesmie byť v zornom poli vodiča. To je dané legislatívou. Zvislo je vymedzené dvomi pruhmi 10 cm naľavo a napravo od osi volantu, zhora a zdola ho ohraničuje plocha, na ktorú zasahujú stierače. Či je možná oprava okna, alebo je nutná jeho výmena musí posúdiť technik.

Kde nájdem zoznam zmluvných poisťovní?


Odpoveď: Zoznam našich partnerských poistovní najdete na úvodnej stránke v časti "Sme partnerom poisťovní".

V ktorom meste viem opraviť / vymeniť poškodené autosklo?


Odpoveď: Centrála spoločnosti Autosklo H&D sa nachádza v Bratislave na Vajnorskej 93,okrem tejto prevadzky nas najdete vo viac ako 30 mestach po celom Slovensku. Kompletny zoznam aj s kontaktmi na jednotlivé servisy nájdete v záložke Servisné strediská.

© Copyright 1992 - 2016 Autosklo spol. s r.o., Vajnorská 93, Bratislava 831 04
Supported by BH Solution a.s. | Kreatívne riešenia pre firmy